Լրահոս Քաղաքական ամառային դպրոց Վրաստանում | 29.07.2010
Հարավային Կովկասի Տարածաշրջանային քաղաքական երկխոսության ծրագրի շրջանակներում Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամի կողմից հուլիսի 22-ից 26-ը կազմակերպվել էր հերթական քաղաքական ամառային դպրոցը` այս անգամ Վրաստանում:
Դպրոցի աշխատանքներին մասնակցում էին քաղաքական կուսակցությունների երիտասարդ անդամներ Հարավային Կովկասի երեք պետություններից` Հայաստանից, Վրաստանից և Ադրբեջանից: Հայաստանից մասնակցնում էին երիտասարդներ ՄԻԱԿ-ից, ՀՀԿ-ից, ՕԵԿ-ից և ԲՀԿ-ից: ՄԻԱԿ-ը ներկայացնում էին Անուշիկ Ոսկանյանը և Տաթևիկ Գևորգյանը:
Դասընթացների թեման հիմնականում վերաբերում էր սոցիալական և տնտեսական քաղաքականությանը: Դասերի տեսական և գործնական մասերի ճշգրիտ բաշխումը հնարավորություն էր տալիս հստակ պատկերացնելու քննարկվող խնդիրը և առաջարկելու լուծման սեփական եղանակներ:
Թիմային աշխատանքի արդյունքում, ինչպես նաև դասերից դուրս ոչ ֆորմալ ժամանցի արդյունքում երիտասարդ քաղաքական գործիչները ձեռք բերեցին ոչ միայն նոր գիտելիքներ, այլև նոր ընկերներ, ում հետ համագործակցությունը, շնորհիվ Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամի, կլինի շարունակական: Կազմակերպիչների հավաստմամբ` դասընթացը նախատեսվում է շարունակել ձմռանը:

Летняя политическая школа в Грузии  | 29.07.2010
В рамках Программы регионального политического диалога на Южном Кавказе фондом Конрада Аденауэра с 22 по 26 июля была организована очередная летняя политическая школа - на этот раз в Грузии.
В работе школы приняли участие молодые члены политических партий из трех государств Южного Кавказа-Армении, Грузии и Азербайджана. Из Армении в мероприятии принимала участие молодежь из МИАК-а, Республиканской партии Армении, партии "Оринац Еркир" и партии "Процветающая Армения".
МИАК представляли Анушик Восканян и Татевик Геворкян. Темы курсов в основном относились к социальной и экономической политике. Точное распределение теоретической и практической частей уроков давало возможность четко представить обсуждаемую проблему и предложить свои методы ее решения.
В результате командной работы, а также неформального общения во внеурочное время, молодые политические деятели приобрели не только новые знания, но и новых друзей, сотрудничество с которыми, благодаря фонду Конрада Аденауэра, будет постоянным. По заверению организаторов, проведение курсов планируется продолжить зимой.