ՄԻԱԿ-ը կիսում է լեհ ժողովրդի վիշտը  | 12.04.2010
Ապրիլի 10-ին Սմոլենսկի շրջանում ավիավթարի է ենթարկվել Լեհաստանի նախագահի ինքնաթիռը, որում գտնվել է 95 մարդ, որոնցից 88-ը եղել են պատվիրակության անդամներ: Լեհաստանի նախագահի կառավարական ինքնաթիռում են եղել երկրի նախագահը, նրա կինը և բարձրաստիճան շատ պաշտոնյաներ: Բոլորը մահացել են:
Ապրիլի 11-ին ՄԻԱԿ-ի ներկայացուցիչները այցելեցին Լեհաստանի դեսպանատուն: Այստեղ սուգ էր` իջեցված էր Լեհաստանի պետական դրոշը, դրոշի մոտ դրված էր նախագահի և իր տիկնոջ նկարը, վառվում էին մոմեր… ՄԻԱԿ-ի անդամները, մատուցելով հարգանքի և հիշատակի տուրքը զոհվածներին, նկարի մոտ ծաղիկներ դրեցին և դեսպանատուն փոխանցեցին ցավակցական նամակ:

Новости МИАК разделяет скорбь польского народа | 12.04.2010
10 апреля под Смоленском произошла авиакатастрофа самолета Президента Польши, в котором находились 95 человек, 88 из них являлись членами делегации. В правительственном самолете Президента Польши были президент страны, его супруга и многочисленные высокопоставленные должностные лица. Все находившиеся на борту самолета погибли.
11 апреля представители МИАК-а посетили посольство Польши. Здесь был траур: приспущен государственный флаг Польши, около которого были установлены портреты президента и его супруги, горели свечи… Члены МИАК-а, отдав дань уважения и памяти погибшим, возложили к портретам цветы и передали в посольство письмо-соболезнование.