ՄԻԱԿ-ը Կոտայքի մարզում  | 21.03.2010
ՄԻԱԿ-ի քարտուղարության որոշմամբ Կոտայքի մարզի Պրոշյան գյուղում հիմնադրվեց կուսակցության տարածքային ստորաբաժանում: Մարտի 21-ին ՄԻԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղար Արա Հովսեփյանը քարտուղարության այլ անդամների հետ այցելել էր Պրոշյան: Տեղի բնակիչների հետ հանդիպումն անցավ բավականին հետաքրքիր քննարկումների միջավայրում, հանդիպման ընթացքում իրականացվեց անդամագրություն ՄԻԱԿ-ի շարքեր:
Պրոշյանցիներին հետաքրքրում էր ՄԻԱԿ-ի մոտեցումները երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ, ՄԻԱԿ-ի աշխատանքային սկզբունքները և գաղափարական հիմնական հենքը:
Հանդիպմանը ներկա ՄԻԱԿ-ի գաղափարական գծով քարտուղար Գերասիմ Բարսեղյանը և կազմակերպչական գծով քարտուղար Վահան Բաբայանը հանգամանորեն ներկայացրեցին բարձրացված հարցերի պատասխանները, իսկ Գլխավոր քարտուղար Արա Հովսեփյանը, ի մի բերելով օրվա թեմաները, հույս հայտնեց միասնական արգասաբեր աշխատանքի և ՄԻԱԿ-ի գաղափարների իրականացման:

МИАК в Котайкской области  | 21.03.2010
Решением Секретариата МИАК в селе Прошян Котайкской области основано территориальное подразделение партии. 21-го марта Генеральный Секретарь МИАК Ара Овсепян вместе с другими членами Секретариата посетил село Прошян. Встреча с местными жителями прошла в довольно интересной атмосфере обсуждений, в ходе встречи был проведен прием в ряды МИАК.
Жителей села интересовали касающиеся внутренней и внешней политики страны подходы МИАК, принципы работы и основы идеологии партии.
Присутствующие на встрече секретарь МИАК по идеологической линии Герасим Барсегян и секретарь по организационной линии Ваган Бабаян обстоятельно ответили на поднятые вопросы, а Генеральный секретарь Ара Овсепян, подытожив темы дня, выразил надежду, что совместная работа будет плодотворной и идеи МИАК будут осуществлены.