Թենիսի առաջնություն` ՄԻԱԿ-ի անդամների համար  | 06.03.2010
Մարտի 6-ին ՄԻԱԿ-ի նախաձեռնությամբ և ՄԻԱԿ Գլխավոր քարտուղար Արա Հովսեփյանի բարձր հովանու ներքո կազմակերպվել էր սեղանի թենիսի առաջնություն` ՄԻԱԿ-ի անդամների համար: Առաջնությունը տեղի ունեցավ Երևանի "Հայաստան" Մարզական միությունում: Մրցույթի մարզիչն էր Հայաստանի Սեղանի թենիսի Ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ, հանրապետության վաստակավոր մարզիչ Ֆելիքս Սարգսյանը: Մրցումներն անցան լարված ու ակտիվ պայքարում: Հաղթողներին հանձնվեցին պատվոգրեր:
Առաջին մրցանակին արժանացավ ՄԻԱԿ անդամ Վազգեն Գևորգյանը` Երևանից, ով կարծիք  հայտնեց, որ սպորտային միջոցառումները դրական լիցք են հանդիսանում կազմակերպության թիմային աշխատանքի կազմակերպման մեջ և ամրապնդում կապերը նևանց միջև: Իսկ ՀՀ Սեղանի թենիսի Ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Ֆելիքս Սարգսյանը հավելեց. "Ողջունելի է, որ կազմակերպվում են նման միջոցառումներ, որ առողջ մթնոլորտ է տիրում կուսակցության անդամ երիտասարդների շրջանում: Ճիշտն ասած, ես շատ չեմ հանդիպել, որ կուսակցությունները նաև նման սպորտային միջոցառումներ իրականացնեն: Իսկ այսօր ես նկատեցի մի քանի լավ խաղացողների, լավ երիտասարդներ են, մի խոսքով, սա առողջ կուսակցություն է: Նաև մաղթում եմ, որ այս երիտասարդներն ակտիվ մասնակցեն քաղաքական կյանքին, որովհետև տեսնում եմ` ինչ լավ, կենսախինդ երիտասարդներ են: Եթե կուսակցությունն առողջ է, ուրեմն սպորտի վիճակն էլ լավ կլինի":
ՄԻԱԿ-ի անդամների համար սպորտը կյանքի կարևոր բաղադրիչ է, և առաջիկայում նախատեսվում է կազմակերպել նաև բիլիարդի և շախմատի առաջնություններ` ՄԻԱԿ-ի անդամների համար :

Чемпионат по настольному теннису для членов МИАК  | 06.03.2010
6-го марта по инициативе МИАК и под высоким патронажем Генерального секретаря МИАК Ара Овсепяна был организован чемпионат по настольному теннису среди членов МИАК.  Первенство состоялось в спортивном обществе "Ереван" города Еревана. Тренером соревнований был главный тренер Федерации настольного тенниса Армении, заслуженный тренер республики Феликс Саркисян. Соревнования прошли в напряженной и активной борьбе. Победителям были вручены почетные грамоты.
Первого приза удостоился член МИАК Вазген Геворкян из Еревана, выразивший мнение, что спортивные мероприятия придают положительный заряд командной работе структур организации и укрепляют связи между ними. А главный тренер Федерации настольного тенниса РА Феликс Саркисян добавил: "Похвально, что организуются такие мероприятия, что в среде молодых людей-членов партии царит здоровая атмосфера. Честно говоря, я нечасто встречал, чтобы партии проводили подобные спортивные мероприятия. А сегодня я заметил нескольких хороших игроков, хорошие ребята, одним словом, это здоровая партия. Желаю также, чтобы эта молодежь активно участвовала в политической жизни, потому что вижу, какие это хорошие, жизнерадостные молодые люди. Если партия здорова, значит, спорт будет в хорошем состоянии".
Для членов МИАК спорт является важной составной частью жизни, и в дальнейшем планируется также организовать первенства по биллиарду и шахматам среди членов МИАК.