Օգոստոսի 20-24-ը Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը Ծաղկաձորում կանցկացնի "Բազե-2011" ամենամյա համահայկական երիտասարդական հավաքը, որին կմասնակցի ավելի քան 350 երիտասարդ:
Հայաստանի, Արցախի, Ջավախքի և սփյուռքի 18-30 տարեկան երիտասարդներ, համախմբվելով ՀՀ պետական դրոշի գույների ներքո, ուժերը կչափեն մարզական տարբեր խաղերում, ինտելեկտուալ ու մշակութային մրցույթներում, ինչպես նաև կունենան հանդիպումներ ՀՀ պետական, քաղաքական, հասարակական գործիչների հետ։
Երեք ճակատներում ընդհանուր առմամբ կմրցեն 42 ջոկատներ։ Հավաքին կմասնակցեն նաև ՄԻԱԿ-ի երտասարդ անդամները: ՄԻԱԿ-ի ջոկատը ընդգրկված է լինելու Նարնջագույն ճակատի մեջ:
"Բազե" համահայկական երիտասարդական փառատոնը կեզրափակվի օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 21.00-ին, Ազատության հրապարակում կայանալիք գալա համերգով։ Փակման հանդիսավոր արարողությանը, հավաքի մասնակիցներին են միանալու նաև "Բազե" ճամբարի մասնակիցները։

С 20 по 24 Августа в Армянском курортном городке Цахкадзор пройдет ежегодный Всеармянский фестиваль "Базе 2011", где примут участие более 350 человек.
Молодые люди 18-30 лет из Армении, Арцаха,  Джавахка и Диаспоры, объединившись вокруг цветов армянского флага, померяются силами в различных спортивных играх, в интеллектуальных и культурных соревнованиях, а также проведут встречи с государственными, политическими и общественными деятелями Армении.
На трех фронтах в общей сложности будут соревноваться 42 отряда. В фестивале также принимают участие молодые члены МИАК-а. Отряд МИАК-а включен в Оранжевый фронт.
Молодежный фестиваль «Базе» завершится 24 августа в 21.00 праздничным гала-концертом на Площади Республики. Во время закрытия к участникам сбора присоединятся также участники лагеря "Базе".