Հարավային Կովկասի Տարածաշրջանային քաղաքական երկխոսության ծրագրի շրջանակներում Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամի կողմից հուլիսի 22-ից 26-ը կազմակերպվել էր հերթական քաղաքական ամառային դպրոցը` այս անգամ Վրաստանում:
Դպրոցի աշխատանքներին մասնակցում էին քաղաքական կուսակցությունների երիտասարդ անդամներ Հարավային Կովկասի երեք պետություններից` Հայաստանից, Վրաստանից և Ադրբեջանից: Հայաստանից մասնակցնում էին երիտասարդներ ՄԻԱԿ-ից, ՀՀԿ-ից, ՕԵԿ-ից և ԲՀԿ-ից: ՄԻԱԿ-ը ներկայացնում էին Անուշիկ Ոսկանյանը և Տաթևիկ Գևորգյանը:
Դասընթացների թեման հիմնականում վերաբերում էր սոցիալական և տնտեսական քաղաքականությանը: Դասերի տեսական և գործնական մասերի ճշգրիտ բաշխումը հնարավորություն էր տալիս հստակ պատկերացնելու քննարկվող խնդիրը և առաջարկելու լուծման սեփական եղանակներ:

В рамках Программы регионального политического диалога на Южном Кавказе фондом Конрада Аденауэра с 22 по 26 июля была организована очередная летняя политическая школа - на этот раз в Грузии.
В работе школы приняли участие молодые члены политических партий из трех государств Южного Кавказа-Армении, Грузии и Азербайджана. Из Армении в мероприятии принимала участие молодежь из МИАК-а, Республиканской партии Армении, партии "Оринац Еркир" и партии "Процветающая Армения".
МИАК представляли Анушик Восканян и Татевик Геворкян. Темы курсов в основном относились к социальной и экономической политике. Точное распределение теоретической и практической частей уроков давало возможность четко представить обсуждаемую проблему и предложить свои методы ее решения.